sobota, 13 września 2014

ADSL na łączach Netii z parmetrami TPSA (Orange)

Na starym wiki openSUSE dość drobiazgowo opisałem kiedyś konfigurację starego modemu Speedtouch 330. Stąd moje zainteresowanie tematem, choć dziś nieco historycznym wydawałoby się. A jednak usługa ADSL potrafi i dziś zaskoczyć. Otóż okazuje się, że zdarzają się nietypowe przypadki parametrów konfiguracyjnych ADSL w wypadku Netii.

Do tej pory, przynajmniej da mnie i co najmniej jednego konsultanta infolinii Netii, było oczywiste, że są dwie możliwości dla usługi ADSL od Netii:
 - na łączach Netii - a więc parametry Netii,
 - na łączach TPSA/Orange - a więc parametry TPSA/Orange (jak dla Neostrady).

Otóż zdarza się jeszcze jeden wariant: ADSL na łączach Netii z parametrami TPSA/Orange.Wpis dodaję właśnie z tego powodu, że konsultant, który ze mną rozmawiał był zdziwiony sytuacją jak ja. Z czego ona wynika? Nie mam pojęcia. Dlaczego się niektórym nie zdarza? Trochę będę zgadywać. Routery ADSL dostarczane obecnie wraz z usługą przez dostawcę, mają prekonfigurowane wszystkie warianty parametrów usługi ADSL. Wystarczy wpisać hasło i login (a czasem i to jest niepotrzebne) w jednym miejscu konfiguracji routera, a te są automatyczne przypisane dla każdego wariantu parametrów usługi. I gra.

Linki:
Informacje o parametrach ADSL na stronach Netii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz